Kampüste Yaşam

Kampüste Yaşam

  • Kampüste Yaşam
  • Yurtlar
  • Sosyal Alanlar
  • Akademik Alanlar
  • Sağlık Hizmeti
  • Yiyecek & İçecek

Sabiha Gökçen Havalimanı’na 5 dakika mesafede yer alan Tuzla Kampüsümüzün yanı sıra Kadıköy, Bahçelievler ve Mecidiyeköy’de de kampüslerimiz bulunuyor.

250 dönümlük geniş bir alana yayılan Tuzla’daki modern kampüsümüz, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı.

Son teknoloji kullanılarak yapılandırılan kütüphane ve derslikler, bilgisayar, elektronik, inşaat ve tıp laboratuvarları, Hukuk Fakültesi’ndeki uygulamalı dersler için mahkeme salonu, 100 öğrencinin aynı anda eğitim görebildiği gastronomi uygulama mutfağı O’Mutfak gibi zengin altyapı özellikleri yer alıyor.

Kampüsümüzdeki Okan Yaşam Merkezi adı üstünde gerçek bir sosyal yaşam alanı. Restoranlar, kafeteryalar, dükkanlar, sinema ve oyun salonu gibi olanakların yer aldığı yaşam merkezinin yanı sıra yarı-olimpik yüzme havuzu, kapalı basketbol sahası, jimnastik salonu, fitness, squash ve aerobik salonlarını içeren bir Spor Merkezi,  açık basketbol, tenis ve futbol sahaları da mevcut.

Üniversitenin ring servisleri, kampüsü, Kadıköy ve Taksim gibi merkezi noktalara bağlarken, toplu taşıma araçlarıyla da Kadıköy, Kurtköy, Kartal metro istasyonu gibi pek çok noktaya seferler düzenleniyor.

24 saat sağlık hizmetleri ve kesintisiz internet gibi hizmetler bulunuyor.

1400 öğrenci kapasiteli yurtlarımız tüm fakültelerimize yürüme mesafesindedir. Yurtlarımızda öğrencilerimize 1 – 4 kişilik standartlar arasında  değişen oda tipi tercihi sunulmaktadır. Buzdolabı, çalışma masası, kablosuz internet altyapısı, telefon, televizyon bağlantısı gibi imkanların bulunduğu odalara 24 saat sıcak su hizmeti var.

Yemekhanelerde günde üç öğün yemek veriliyor. Öğrenciler ayrıca süpermarket, restoran, kafe ve mağazalardan da ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Yurt ücretine hafta içi 5 gün akşam yemeği, her gün spor merkezi ve havuzun ücretsiz kullanımı dahildir. Odaların günlük genel temizliği yapılır. Banyo, wc her odanın kendine aittir. 24 saat sıcak su, internet bağlantısı,16 kanal Tv yayını mevcuttur. Yurtlar 24 saat güvenlik ekibi ve kamera sistemi kontrolüyle takip edilir. Hafta içi mesai saatleri içinde aile hekimi ve yurt reviri, mesai saatleri dışında ve hafta sonu ise yurt reviri ve Ambulans 24 saat sağlık hizmetine devam etmektedir.

Yurtlarımızda 24 saat ders çalışabilecekleri birer etüt odası bulunmaktadır. Çamaşırlarını yıkatıp ütületmek isteyen öğrencilerimiz için ücretli çamaşırhanemiz ve kendi yıkamak isteyen öğrencilerimiz için de her yurtta çamaşır makinası, kurutma makinası ve ütü mevcuttur. Yurt öğrencilerimizin sosyal aktiviteleri ve kütüphanenin de içinde bulunduğu Yaşam Merkezi gece saat 02:00’a kadar açıktır. Yurt öğrencilerimiz otopark hizmetinden de ücretsiz faydalanmaktadır.

Yurt öğrencilerimiz için her dönem sucuk ekmek partimiz, ücretsiz sinema günlerimiz, tiyatro gösterilerimiz ve çeşitli Tv yayınlarının çekimine katılım veya kampüste gerçekleşmesiyle sosyal etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Yurt Binaları önünde futbol, voleybol ve basketbol sahalarımız 24 saat açıktır. Yine kampüs içinde bulunan kapalı spor salonu, tenis kortu ve kuaför salonu da öğrencilerimiz için hizmet vermektedir.

Üniversitemizin Tuzla’da yer alan ana kampüsü, aynı zamanda bir sosyal yaşam alanı olarak tasarlandı. Kampüste yer alan Okan Yaşam Merkezi’nde ünlü markaların yer aldığı restoranlar, kafeteryalar, dükkanlar, sinema ve oyun salonu gibi olanakların yanı sıra yarı-olimpik yüzme havuzu, kapalı basketbol sahası, jimnastik salonu, fitness, squash ve aerobik salonlarını içeren bir Spor Merkezi, açık basketbol, tenis ve futbol sahaları da mevcut. Okan Yaşam Merkezi’nin dışında tüm fakülte binalarında da restoran ve kafeler yer alıyor. Üniversitenin kendi markası haline gelen O’Mutfak restoranları da öğrenciler için farklı lezzet alternatifleri sunuyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na 5 dakika mesafede yer alan Tuzla Kampüsümüzün yanı sıra Kadıköy, Bahçelievler ve Mecidiyeköy’de de kampüslerimiz bulunuyor. 250 dönümlük geniş bir alana yayılan Tuzla’daki modern kampüsümüz, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Son teknoloji kullanılarak yapılandırılan kütüphane ve derslikler, bilgisayar, elektronik, inşaat ve tıp laboratuvarları, Hukuk Fakültesi’ndeki uygulamalı dersler için mahkeme salonu, 100 öğrencinin aynı anda eğitim görebildiği gastronomi uygulama mutfağı O’Mutfak gibi zengin altyapı özellikleri yer alıyor. Üniversitenin ring servisleri, kampüsü, Kadıköy ve Taksim gibi merkezi noktalara bağlarken, toplu taşıma araçlarıyla da Kadıköy, Kurtköy, Kartal metro istasyonu gibi pek çok noktaya seferler düzenleniyor.

Kampüste yer alan ve acil durumlardaki ilk müdahalelere karşı donanımlı sağlık merkezinde doktor ve hemşire görev yaparken öğrenci ve çalışanlar için 7/24 ambulans hizmeti sunuluyor.

Yemekhanelerde günde üç öğün yemek veriliyor. Öğrenciler ayrıca süpermarket, restoran, kafe ve mağazalardan da ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Okan Yaşam Merkezi ve Puşkin Cafe’de yer alan food court alanında global restoran markalarının yanı sıra yöresel yemek kültürlerine özgü yiyeceklerin yer aldığı restoran ve cafeler bulunuyor.